Belarus Gece Hayatı

Bir yıl içerisinde milyonlarca turistin akınına uğrayan Minsk kenti Belarus’un başkentidir. Özellikle Belarus gece hayatıbirbirinden farklı ve renkli eğlence anlayışlarıyla dikkat çekiyor. Ukrayna’ya son derece yakın olan bu kuzey ülkesi hem Ukrayna hem de Rusya’dan çok daha ekonomik bir tatil imkanı sunuyor. Gezginler tur rehberleriyle anlaşarak rotalarını bu güzide kente çevirebilir.

Belarus’da Konaklama İmkanları

Belarus’da ve Minsk kentinde her bütçeye uygun oteller bulmak mümkün. Aynı zamanda günlük ve haftalık olarak kiralanabilecek apartlar da dolar ve Euro üzerinden rahatlıkla tutulabilir. Gündüz zamanları şehrin tarihi ve coğrafi güzellikleri keşfedilebilir. Gece, eğlenceye ve partilere karışmadan önce oteller hakkında detaylı bilgiler almak ve şehir merkezine yakın konaklama imkanlarından faydalanmak da mümkün. İşini şansa bırakmak istemeyenler anlaştıkları organizasyon firmalarının ayarladıkları nezih yerlerde kalabilir. Aynı zamanda lüks konaklama olanakları da sunulmaktadır.

Gece Hayatı ve Partiler

Minsk sokaklarında sayıları yüzü bulan gece kulüplerinden birçoğu yirmi dört saat açıktır. Eğlenceye ara vermek istemeyen herkes sabaha kadar süren partilere ister yalnız, ister arkadaşlarıyla katılabilir. Birçok farklı temaya sahip olan çeşitli partiler de düzenleniyor. Aynı zamanda ünlü dj’lerin sahne aldığı performanslara katılım sağlanabilir. Avrupa’nın yükselen değerleri arasında gösterilen Belarus’a özellikle yaz aylarında dünyaca ünlü sanatçılar da akın ediyor. Konserlere katılmak ve akabinde partilerde eğlenmeye doludizgin devam etmek ek seçenekler arasında yer alıyor.

Belarus’un en önemli özelliklerinden biri çok sayıda Türk misafire ev sahipliği yapması. Türkler hem ülkede hem de başkentte çokça biliniyor ve seviliyor. Bu nedenle birçok gece kulübü ”Türk gecesi” adı altında özel gösteriler ve partiler düzenliyor. Dansözlerin de sahne aldığı bu gecelere katılmak ve Minsk sokaklarında tam bir Türk gibi eğlenmek de mümkün.

Alkol Fiyatları

Minsk şehrinin çokça tercih edilmesinin bir diğer nedeni de alkolün çok ucuz olması. Başta votka olmak üzere tüm alkol çeşitleri her cebe uygundur.

Hem Eğitim Hem Eğlence

Belarus ülkesine eğitim almak için gidenlerin sayısı da günden güne artmaktadır. Altı ay ve bir yıllık süreçleri kapsayan öğrencilik hem eğitim alınabilir hem de bazı zamanlar gece hayatının tadı çıkarılabilir.

Related Posts

Beyaz Rusya Gece Hayatı

Mayıs 31, 2019

Minsk Turu

Haziran 6, 2018

Minsk Turları

Haziran 6, 2018

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir