Belarus Turları

Belarus Turları kapsamında kişiler birçok turistlik cazibe merkezini görebilme ayrıcalığına sahip durumdadır. Belarus Cumhuriyeti, bölgelere göre Avrupa’nın en büyük ikinci ülkesidir ve 9 milyondan fazla nüfusa sahiptir. Rusya, Polonya ve Baltık Denizi’ni çevreleyen bir Doğu Avrupa ülkesidir. Belarus ayrıca Brest Kalesi, Alina ve Pinsk gibi birçok eşsiz doğal manzaraya da ev sahipliği yapmaktadır. Bu yerlerin her biri, Belarus hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için farklı bir deneyim sunuyor.

Belarus Turları Nereler Gezilir?

Brest Kalesi, Belarus askerlerinin 2. Dünya Savaşı’nda Nazilere karşı savaştığı tarihi bir mekandır. Bir zamanlar ünlü savaşçıların nöbet tuttuğu ulusal bir anıt. Günümüzde kale, tarihi önemi ve güzel doğal ortamı nedeniyle fotoğraf çekimleri ve düğünler için popüler bir mekandır. Ancak, insanlar kalenin duvarlarının üzerinde dengeyi sağlamaya çalıştıklarında kaza raporları olduğundan, burada fotoğraflar için poz verirken ziyaretçiler dikkatli olmalıdır. Belarus Turları sizlere her açıdan muhteşem görülmesi gereken yerleri sunan bir hizmet destinasyonuna sahip durumdadır.

Alina, güzel bir mavi su kaynağına sahip popüler bir doğal cazibe merkezidir. Kaynağın suları o kadar berraktır ki, doğrudan içini görebilirsiniz. Aslında su o kadar berrak ki içinde yüzen balıkları bile görebilirsiniz! Minsk’in dışındaki tepelerde bulunan Alina, Belarus’ta popüler bir turistik yer. Minsk’e oldukça yakın olmasına rağmen, orada birkaç gün geçirecek vaktiniz varsa Alina’da yapılacak çok şey var. Doğal havuzlar, eski bir Sovyet hamamı ve hatta yamacın içine inşa edilmiş bir restoran bile var.

Belarus Turları Tarihi Mekanlar

Belarus Turları kapsamında Pinsk Kalesi önemli bir yere sahip durumdadır. Pinsk Kalesi, St. George’un mezar yerinin bulunduğu popüler bir tarihi bölgedir. Tüm tarihin en ünlü şövalyelerinden biriydi; Efsaneye göre hem Rusya’yı hem de Hıristiyanlığı sayısız kez kurtardı. Pinsk Kalesi’ndeki mezarının üzerinde durmak, çevredeki kırsal alanın mükemmel bir manzarasını sunar. Burada, Minsk’in yüzyıllar boyunca ne kadar uzağa yayıldığını görebilirsiniz – şimdi şehirden bir nehir vadisi ile ayrılmış durumda. Ayrıca, bir zamanlar manastır kompleksi barındırdığı için bu çimenli vadide hayvancılık için bolca yer var.

 

 

Related Posts

Minsk Tatil

Ekim 10, 2022

Minsk Tatili

Ekim 9, 2022

Minsk Rehber

Ekim 8, 2022

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Minsk Gece Hayatı