Minsk Tatil

Nüfusunun büyük bir bölümü yerli halktan olsa da şehirde Polonya, Ukrayna ve Yahudi azınlıkları da bulunmaktadır. Savaş zamanından sonra belirtilen azınlıklar yerli halk ile birlikte yaşama devam etmişlerdir.

Günümüzde de birçok farklı ülke vatandaşşı Minsk’te yaşantılarına devam etmektedirler. Minsk,
Beyaz Rusya’nın başkenti olup tarihi şehirlerinden bir tanesidir.  Nüfus açısından yoğun olmayan şehir yerleşim ve konaklama açısından uygun şehirler arasında yer almaktadır.

Özellikle yeme ve içme açısından uygun olan Minsk şehri oldukça fazla bir şekilde tercih edilmektedir.  Doğal manzara eşliğinde, düz ova biçimde olan Minsk şehri, dağ ve tepesi olmayan doğal güzellikleri ile meşhurdur. Tepe ve dümdüz arazi üzerine kurulu olması ve hava şartlarının serin olması ile tercih edilmektedir. Minsk Tatil şehri olarak konaklama ve yeme içme gibi ihtiyaçların çoğunun et ve bakliyat üzerinden karşlımaktadır.

Yemek kültürü

Yemeklerinde özellikle et ve bakliyat ağırlıklı olması Rusya’nın devamı olarak nitelendirilmiştir. Minsk şehri yeme ve içme konusunda da tercih edilen başkentlerin başında yer alır. Özellikle savaş dönemi sonrası yemek konusunda Rusya’nın devamıdır denilebilir.

Şehirde, mutfakta ve yemeklerde mantar ve patates önemli bir yer tutar. İnsanların yemeklerde yoğun kıvamlı patates ve mantar yemekleri tüketimi oldukça fazladır. Sebze ve bakliyatlarda yerini almıştır. Kendi yerel mutfaklarından mantar ve patates’in yanında dünya mutfağından yemeklerde görebilirsiniz. Minsk tatil mutfağında doyurucu olan çorba bizde başlangıç olarak tercih kabul ettiğinide unutmamak gerekir. Her ne kadar yemek kültürü benzesede farklılıklarında olduğunu bilmek gerekecektir. Şehirde dışarıda yemek kültürü yaygın olduğundan yemek yiyebilmek için önceden rezervasyon yapmanız gerekmektedir.

Eğlence Zamanları

Rusya müzikalleri ve büyük opera sanatları ile üne kavuşmuştur. Savaş zamanında kalma izler şehirde çokça görülmektedir. Şehirde Heykeller, galeriler ve parklar yoğun olarak bulunmaktadır.

Kent müze, Kütüphane ve tiyatro salonları ile meşhurdur. Minsk şehri kültür zengiliği olarak Avrupa’nın en önde gelen şehirlerindendir.  Yalnızca bununla yetinmeyen Minsk tatil şehrinde klasik müzik severler için adeta baş döndürücü olabilmektedir. Minsk tatil şehrinde gündüzleri sokakların boş olduğunu görebilirsiniz. Şehirde hayat güneşin batması ile birlikte hayat tekrar canlanmaya başlamaktadır. Yabancı turistlerin zamanla gündüz hayatında çok gece hayatına alıştığıda görülmektedir.

 

 

Related Posts

Minsk Tatili

Ekim 9, 2022

Minsk Rehber

Ekim 8, 2022

Minsk Geceleri 

Ekim 7, 2022

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Minsk Gece Hayatı