Minsk Tatili

Minsk Tatili. Minsk şehri Beyaz Rusya’nın başkenti olup tarihi şehirlerinden bir tanesidir. Doğal manzarası bulunan ve düz ova biçimde olan Minsk şehri dağ ve tepesi olmayan meşhur bir şehirdir. Nüfus açısından yoğun olmayan şehir, yerleşim ve konaklama açısından uygun şehirlerarasındadır. Özellikle yeme ve içme bakımından uygun olmasından dolayı Minsk şehri tercih edilmektedir.

Nüfusunun büyük bir bölümü yerli halktan olsa da şehirde Polonya, Ukrayna ve Yahudi azınlıkları da bulunmaktadır. Tepe ve dümdüz arazi üzerine kurulu olması, hava şartlarının serin olmasıyla tercih edilmektedir. Minsk Tatili şehri olarak öne çıkan bir yerleşim yeri olup konaklama ve yeme içme gibi ihtiyaçların çoğunun et ve bakliyat üzerinden sağlanması dikkat çekici bir detaydır.

Yeme ve İçme

Minsk şehri yeme ve içme konusunda tercih edilen başkentlerin başında yer alır. Özellikle savaş dönemi sonrası yemek konusunda Rusya’nın devamıdır denilebilir. Yemeklerinde özellikle et ve bakliyat ağırlıklı olmasından dolayı bu tabirle anılır. Şehirde mutfakta ve yemeklerde mantar, patates önemli bir yer tutar.

İnsanların yemeklerde yoğun kıvamlı patates ve mantar yemekleri tüketimi oldukça fazladır. Minsk tatil mutfağında doyurucu olan çorba bizde başlangıç olarak tercih kabul edilir. Kendi yerel mutfaklarından mantar ve patatesin yanında dünya mutfağından yemeklerde görebilirsiniz. Şehirde dışarıda yemek kültürü yaygın olduğundan yemek yiyebilmek için önceden rezervasyon yapmanız gerekmektedir.

 Kültür ve Eğlence

Minsk şehri kültür zenginliği olarak Avrupa’nın en önde gelen şehirlerindendir. Savaş zamanında kalma izleri şehirde çokça görülmektedir. Şehirde Heykeller, galeriler ve gorki parkı en bilinen savaş eserlerinin görülebileceği yerlerdir. Kent müze, Kütüphane ve tiyatro ve salonlarıyla meşhurdur. Yalnızca bununla yetinmeyen Minsk tatili  şehrinde klasik müzik severler için adeta baş döndürücü özellikler taşır.

Rusya müzikalleri ve büyük opera sanatlarıyla üne kavuşmuştur. Müzik olarak şehirde en çok tercih edilen klasik müzikleri şehrin her sokağında da duyabilirsiniz. Minsk şehrinde havaların serin olması nedeniyle insanlar güneşli havada eğlencenin tadını daha çok çıkarmaktadır.

Minsk şehri alışveriş konusunda pek cazip fırsatlar sunmayabilir ve en önemli nedeni tekstil konusunda gelişme gösterememiş olmalarıdır. Avrupa’nın önde gelen markaları bulunmakta iken ürünlerin burada pahalı olmasından pek tercih edilmemektedir.

 

 

Related Posts

Minsk Tatil

Ekim 10, 2022

Minsk Rehber

Ekim 8, 2022

Minsk Geceleri 

Ekim 7, 2022

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Minsk Gece Hayatı