Belarus Minsk Turları  

Minsk, Belarus’un başkenti ve ülkenin en büyük şehridir. Aynı zamanda Doğu Avrupa’nın en önemli şehirlerinden biridir. Bir dizi önemli hükümet ve askeri binaların yanı sıra birçok tarihi mekana ev sahipliği yapmaktadır. Büyüklüğü nedeniyle, birçok ziyaretçi seyahatlerinin en azından bir kısmını Minsk çevresinde geçirmeyi tercih ediyor. Bu bölge, şehrin kendisinde yapamayacağınız şeyleri görmek ve yapmak için harika yerler ile doludur.

Belarus Minsk Turları   kapsamında Minsk Katedrali’nin çevresi, Minsk’i keşfetmeye başlamak için mükemmel bir yerdir. Bu bölge, bir grupla keşfetmek için mükemmel olan kültürel cazibe merkezleriyle doludur. Bunlardan bazıları Minsk Opera Binası, Ulusal Sanat Müzesi ve Ulusal Kütüphane’dir. Ayrıca bu sitelerin çevresinde hem yerel hem de uluslararası zevklere hitap eden birçok tiyatro, sanat galerisi ve müze bulunmaktadır. Tüm bu harika yerler birlikte kültürel keşif için mükemmel bir alan oluşturur.

Belarus Minsk Turları   Gezilecek Yerler?

Belarus Minsk Turları   bölgeyi ziyaret edenlerin, 14. yüzyıldan kalma Bistro Pazarı da dahil olmak üzere keşfedilecek birçok tarihi yeri vardır. Pazar, başlangıçta Minsk ve çevresinde üretilen mallar için bir depo ve ticaret merkezi olarak inşa edildi. Bugün pazar her ay sanat, kültür ve yemek etkinliklerine ev sahipliği yapıyor. Ayrıca yöresel yemeklerin tadına bakabileceğiniz bir restorana sahiptir. Pazarın kendisi çok güzel – tonozlu tavanlar, süslü heykeller ve baştan sona canlı renkler. Katedral bölgesinden farklı bir şey arıyorsanız, biraz zaman geçirmek için harika bir yerdir.

Belarus Minsk Turları   Önemli Yerler?

Belarus Minsk Turları olarak Mogslin’in bu bölümünde dinlenmek veya en sevdiğiniz konuların fotoğraflarını çekmek için harika olan birkaç park da vardır. Bunlardan biri, bir çocuk hayvanat bahçesi, tarihi bir kale ve balık tutma veya kano keyfi için bir göle sahip Old Town Park. Ziyaretçiler ayrıca her yaz sezonunda Kliment Novitsky Park’ta düzenlenen konser ve festivallerin keyfini çıkarabilirler. Yürüyüş parkurları, gül bahçesi ve fıskiye spreyi ile Alexander Nevsky Parkı da var.

Bu bölümü iyi bir notla bitirmek için, Minsk’te sabahın erken saatlerine kadar açık olan birkaç gece kulübü var. Minsk’te parti yapmak, Belarusluların parti yaparken ne kadar verimli olduklarından dolayı ertesi gün geç saatlere kadar hava karardıktan sonra başlar.

 

 

Related Posts

Minsk Tatil

Ekim 10, 2022

Minsk Tatili

Ekim 9, 2022

Minsk Rehber

Ekim 8, 2022

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Minsk Gece Hayatı