Belarus Minsk Turu

Belarus’un başkenti Minsk, uzun bir geçmişe sahip oldukça gelişmiş bir şehirdir. Aynı zamanda Sovyetler Birliği’ndeki on altı cumhuriyetten biridir. Minsk, Baltık kralı Mikolajewicz’in adını almıştır ve birçok önemli hükümet binasına ev sahipliği yapmaktadır. Şehir ayrıca birçok üniversiteye ve eğitim kurumuna ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca Minsk, çevresi için bir ulaşım merkezidir.

Belarus Minsk Turu Nereler Gezilir?

Belarus Minsk Turu, sayısız tarihi yerleri ve anıtları nedeniyle ziyaret için önemli bir yerdir. Bunların çoğu şehrin merkezinde yer alır ve 19. yüzyılın başlarına kadar uzanır. Bunlar arasında Baltık şehirlerinden birinin adını taşıyan Saint Petersburg Caddesi; ve askeri zaferleri anan Boyevoy Caddesi. Diğer önemli yerler arasında Sovyet liderlerinin buluştuğu Sovyetler Evi; askeri liderlerin buluştuğu Subaylar Meclisi; ve hükümet liderlerinin bir araya geldiği Konseyler Meclisi. Ayrıca bu sitelerin çevresinde Belarus tarihindeki önemli kişileri anan birçok heykel bulunmaktadır. Ayrıca Minksk Opera Binası, her yıl dünyaca ünlü müzik performanslarına ev sahipliği yapmaktadır.

Belarus Minsk Turu doğal güzelliği, burayı turistler için çekici bir destinasyon haline getirmektedir. Şehir bir nehir kıyısında yer alır ve birçok park ve bahçeye sahiptir. Ziyaretçiler, her ikisi de tarihi binalar içeren Park Sionintsi veya Gorky Park’ta yürüyüş yapmanın keyfini çıkarabilir. Her ikisi de ünlü Rus mimar Alexander Prokofiev tarafından Minsk’te bulunduğu dönemde ünlü sanatçı Sergei Prokofiev ile birlikte inşa edilmiştir. Parkta ayrıca ünlü Rus sanatçı Nikolay Fetinjtsjow’un şehrin her yerinde eserleri görülebilen heykelleri de bulunuyor. Ayrıca Minks’in çevresinde şehre ‘Baharlar Şehri’ lakabını kazandıran pek çok doğal kaynak var.

Belarus Minsk Turu Aktiviteleri

Belarus Minsk Turu kültürel cazibe merkezlerinin yanı sıra Minsk, yıl boyunca sayısız festivale ev sahipliği yaparak mirasını kutluyor. Bunlardan biri, yaklaşık 100 yıl önce Belarus’un Rusya’dan bağımsızlığını kutlayan 9 Eylül Bağımsızlık Günü. Ayrıca 23 Ekim, vatandaşların geleneksel kostümler giyerek ve hediyelik eşya dağıtarak miraslarını kutladıkları Cumhuriyet Bayramı’dır. Kasım/Aralık ayları boyunca, tiyatro severler şehrin farklı yerlerinde ‘Tiyatro Şenliği’ sırasında çeşitli gösterilerle kutlarlar. Bu gösteriler, klasik oyunlardan çağdaş eserlere kadar uzanıyor ve farklı kültürel geçmişlerden insanları miraslarını kutlamak için bir araya getiriyor.

 

 

Related Posts

Minsk Tatil

Ekim 10, 2022

Minsk Tatili

Ekim 9, 2022

Minsk Rehber

Ekim 8, 2022

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Minsk Gece Hayatı