Belarus Tatil

Minsk, Beyaz Rusya’nın başkenti ve önemli bir kültürel ve tarihi merkezdir. Şehir 15. yüzyılın başlarında kuruldu ve adını inşaatına sponsor olan Rus çarından alıyor.

Minsk, çok sayıda üniversite ve kolejin yanı sıra birçok tiyatro, müze ve diğer kültürel kurumlara ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca Belarus mutfağını deneyimlemek veya bir konsere veya spor etkinliğine katılmak istiyorsanız ziyaret etmek için mükemmel bir yerdir. Belarus tatil imkanlarıyla ülkede gezilip görülmesi gereken birçok bölge bulunuyor.

Belarus Gezilecek Yerler?

Minsk, Beyaz Rusya’nın en eski şehirlerinden biridir ve önemli bir kültür merkezidir. Adını, inşaatını finanse eden Rus çarından almıştır; adı ‘Moskova’da ev veya yerleşim yeri’ anlamına gelir. Minsk bir zamanlar Avrupa’nın en büyük şehirlerinden biriydi ve Rus İmparatorluğu’nda kilit bir konuma sahipti. Birçok önemli hükümet binası, müze, tiyatro ve diğer kültürel kurumlar burada bulunabilir. M Nikolai Desantsov (Minsk’in inşaatını başlatan belediye başkanı), şehrin sokaklarında ulaşımı kolaylaştırmak için bir ızgara sistemi kurdu. 1831 ve 1851 yılları arasında inşa edilen Ayasofya Katedrali, Minsk’in en tanınmış yerlerinden biridir. Aynı zamanda, katedralin bir tarafını kaplayan dünyanın en büyük mermer yapılarından birine ev sahipliği yapmaktadır. Belarus tatil sizlere en iyiyi sunmayı başaran oldukça kaliteli bir tatil organizasyonudur.

Belarus Tarihi Mekanlar

Brest Kalesi, Beyaz Rusya’nın en ikonik görüntülerinden biridir. 1589’da Polonya kralı Vladislav IV’ün emriyle daha eski bir kalenin yerine kurulmuş, Doğu Avrupa’nın en önemli kalelerinden biri haline geldi ve 200 yılı aşkın bir süredir kullanımda kaldı. I. ve II. Dünya Savaşları sırasında Almanlar burayı askeri üs olarak kullandılar ve bu da daha sonraki tarihsel önemine katkıda bulundu. Sovyetler, Sovyet döneminde yerel turizmden yararlanmak için Brest’in bir bölümünü otele dönüştürdüler; ancak, Brest’in bazı bölümleri, I. ve II. Dünya Savaşları sırasında askeri üs olarak kullanıldığı zamandan bu yana hala iyi durumda. Brest şimdi, tarih boyunca Brest’i işgal etmiş çeşitli uluslardan eserler ile kale yaşamına içeriden bir bakış sunan bir müzeye ev sahipliği yapıyor. Belarus tatil hizmetleriyle her açıdan en iyiden yararlanma fırsatlarına sahip olabilirsiniz.

 

 

Related Posts

Minsk Tatil

Ekim 10, 2022

Minsk Tatili

Ekim 9, 2022

Minsk Rehber

Ekim 8, 2022

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Minsk Gece Hayatı