Beyaz Rusya Turları – Beyaz Rusya Turunuzda Ünlü Festivalleri Ve yemek geleneklerini Mutlaka Görün! 

Beyaz Rusya Turları, Doğu Avrupa’da yer alan, kuzey ve batıda Rusya, Polonya ve güneyde Litvanya ve Baltık Denizi ile çevrili bir ülkedir. Belarus, Sovyetler Birliği’nin dağılmasından sonra farklı bir kültürel kimliği koruyan iki eski Sovyet cumhuriyetinden biridir. Belarus’un başkenti ve en büyük şehri Minsk’tir ve nüfusun kabaca yüzde 79’u ana dili olarak Rusça konuşur. Minsk, Avrupa’nın en eski Yahudi topluluklarından birine ev sahipliği yapmaktadır ve festivalleri ve yemek gelenekleri ile ünlüdür. Tur kapsamında Minsk, Alina, Grodno, Brest , Gomel gibi şehirler gezilir.

Beyaz Rusya Turları – Beyaz Rusya’da Gezilecek Yerler Ve Ülke Hakkında Bilgiler

Beyaz Rusya Turları oldukça ayrıcalıklı bir yere sahiptirİlk olarak 5. yüzyılda Slav kabileleri yerleşmiştir. Belarus için Slav adı ilk olarak 10. yüzyılda Belarus olarak kaydedildi. Polonya’nın 1793’te bölünmesi, daha önce bağımsız olan Belarus eyaletlerini iki Polonya eyaletine böldü: Wilno ve Grodno. 1917 Rus Devrimi’nden sonra, Bolşevik birlikleri doğu Polonya’yı işgal etti, ancak Polonya ordusu tarafından püskürtüldü. Bu çatışma Polonya-Sovyet Savaşı olarak tanındı ve Belarus’tan Wilno ve Grodno ilçelerini içeren başarısız İkinci Polonya Cumhuriyeti’nin yaratılmasıyla sonuçlandı. İkinci Dünya Savaşı’nın ardından Belarus, Ukrayna ve Rusya’nın diğer eski Rus olmayan cumhuriyetleriyle birlikte Sovyetler Birliği’nin bir parçası oldu.

Beyaz Rusya Turları – Belarus’un Tarihsel Süreci

Belarus Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti, 1946’da eski doğu-orta Polonya’nın doğu-orta bölgelerinden kuruldu. -doğu Litvanya, doğu Letonya’nın bazı kısımları ve batı Rusya’nın Volga bölgesi. Diğer Sovyet cumhuriyetleri gibi, hükümetini yöneten kendi Komünist Partisi vardı. 1990’da üniversite öğrencilerinin önderlik ettiği demokratik bir hareketi Sovyet yönetimine karşı şiddet içermeyen bir devrim başlattı. Bu, başlangıçta barışçıl olduğu, ancak sonunda silahlı çatışmaya dönüştüğü için ‘Kadife İsyanı’ olarak tanındı. Bu sonuçta Belarus şehirleri ve kasabaları için özgürlüğün yanı sıra Belarus endüstrisinde kitlesel gösteriler ve grevlerle sonuçlandı. 15 Şubat 1991’de, Sovyetler Birliği’nden bağımsızlık ilanı oybirliğiyle referandumla kabul edildi. Beyaz Rusya Turları kapsamında rehberler sizlere bu bilgilerin hizmetlerini sunar.

21 Eylül 1991’de SSCB’den bağımsızlığını ilan ettikten sonra, Alexander Lukaşenko 8 Aralık 1994’te bağımsız Belarus’un ilk cumhurbaşkanı oldu. Lukaşenko o zamandan beri Belarus’u demir yumrukla yönetiyor; liderlik tarzıyla ilgili uluslararası kuruluşlardan ve sivil toplum kuruluşlarından gelen yaygın eleştirilere rağmen iktidarda kalmayı başardı. Beyaz Rusya Turları hakkında bilgi almak için bizlere istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

 

 

Related Posts

Minsk Tatil

Ekim 10, 2022

Minsk Tatili

Ekim 9, 2022

Minsk Rehber

Ekim 8, 2022

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Minsk Gece Hayatı