Minsk Gece Hayatı Pahalı Mı?

Minsk tatilini planlarken tabii ki de turistlerin aklından geçen sorulardan birisi de minsk gece hayatı pahalımı? Sorusudur. Minsk Avrupa’nın en hesaplı şehirlerinden biridir. Minsk, Doğu Avrupa’da daha az bilinen ve komşu ülkelerin başkentlerinden daha az ziyaret edilen bir şehirdir. Bununla birlikte, şehir, görülmeye değer çok çeşitli benzersiz ve ilginç manzaralara sahiptir. Ayrıca fiyatlar çok düşüktür. Şehirlerarası tren yolculukları için 3-5$ ve en ünlü müzeler için 2-3$ giriş fiyatı ziyaretçiler için harika bir avantaj sunmaktadır.

Minsk gece hayatı pahalı mı? Sorusuna verilecek olan en güzel cevap Minsk’in güzelliğine oranla oldukça uygudur. Birçok alternatif eğlence ve tatil imkanını bir arada sunan şehir kesinlikle ziyaret etmeye değer bir noktadır.

Minsk’te Yemek Ücretleri.

Minsk’te yemek, yemek gerçekten ucuz olabilir ve mutlaka fast food olmak zorunda değildir. Genellikle Belarus ulusal mutfağının yemekleri restoranlarda bile ucuzdur.

Belki de en popüler ve ünlü Belarus yemeği draniki’dir.  Bazı yerlerde ortası çeltik olan pankeklerden pankek veya burger satın alabilir. Böyle geleneksel bir yemek en az 3 ruble = 1,5 dolara mal olmaktadır.

Tam bütçeli bir yemek için belirtilebilecek son seçenek, günün herhangi bir saatinde insan kuyruğunun olduğu Minsk’teki ünlü Mirage Cafe’den (daha doğrusu bir durak) bir shawarma olacaktır. 5.5 ruble için en küçük shawarma bile, Minsk’te birkaç saat yürüyüş yapmaya değdiğini hissettirecek eşsiz bir lezzet sunmaktadır.

Minsk Kafe ve Bar Ücretleri.

Minsk’teki ekonomik barlarda yerel bira yaklaşık 2,5 ruble, tatlılı kahve ise 3 ruble’den başlamaktadır. Bira ya da şarap içerken eşsiz müziklere eşlik edilebilmekte ya da kahveler yudumlanırken canlı müzik performanslarına eşlik edilebilmektedir. ancak 4-5 civarında konserler en az 3-5 rubleye mal olacak, ancak genellikle barlarda ücretsiz canlı müzik var. Bira (veya şarap) ,içmeyenler tatlı ve kahve seçebilir veya bunun yerine yerel bir müzik performansını ziyaret edebilir, bu nedenle aslında Minsk genel olarak ucuzdur fakat kişisel seçimleriniz ile ekonomik olan seçenekler yerine daha lüks seçenekleri de tercih edebilirsiniz.

Minsk Gece Hayatı.

Minsk gece hayatı pahalı mı? Gibi bir düşünceye sahip olanlar için pek çok alternatif eğlence ve yeme içme hizmeti sunulmaktadır. Her bütçeye uygun hizmet Minsk’te ziyaretçilere sunulmaktadır.

 

Related Posts

Minsk Tatil

Ekim 10, 2022

Minsk Tatili

Ekim 9, 2022

Minsk Rehber

Ekim 8, 2022

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Minsk Gece Hayatı